Vítejte na našem zbrusu novém e-shopu. Přehlednější a jednodušší nakupování, platby kartou, bonusový program, dárky k nákupu a mnoho dalšího!

O nás

Srdcem našich originálních, ručně vyráběných šperků jsou pravé vystřelené nábojnice, které projdou úpravou obsahující nejméně 12 kroků směrujících k požadovanému vzhledu a vlastnostem jako součástí šperku, včetně antialergenní úpravy. Dále mj. hojně používáme vlastnoručně zpracované paroží.

Většina komponentů našich šperků je vyrobena z chirurgické oceli 316L - vždy uvedeno u výrobku. Tyto výrobky jsou tedy vhodné i pro alergiky.
U zboží vyráběného na zakázku je na výběr několik variant  požadované ráže či barvy kamínku Swarovski.

Většina fotografií jsou ilustrativní (pokud není uvedeno jinak) - zjm. u produktů, kde je na výběr ráže či barva kamínků.
Jednotlivé ráže máme od různých výrobců dle dostupnosti (S&B, Geco, RWS, Sako atd.). Pokud trváte na konkrétním výrobci nebo nenajdete u daného výrobku požadovanou ráži, informujte se o dostupnosti a popřípadě běžně vyhotovujeme šperky z Vámi zaslaných nábojnic*
* Vzhledem k větší časové náročnosti úpravy nábojnice je cena výrobku s Vámi dodanou nábojnicí průměrně stejná, jako s nábojnicí od nás. 

NABÍZÍME MOŽNOST VELKOOBCHODNÍ SPOLUPRÁCE. PRO BLIŽŠÍ INFORMACE NÁS KONTAKTUJTE NA TELEFONU +420 731 816 324.


Dále vítáme možnost VÝMĚNY šperků za vystřelené nábojnice většího počtu či za paroží - více info po emailu/telefonu. 

Některé produkty jsou rozděleny dle průměru dna nábojnic na ráže do 10mm (22 Hornet, 7,65 br., 222 a 223 Rem, 5,56x45, 9mm Luger, 357Magnum, 38 Special,..) a na ráže nad 10mm (7x64, 308Win, 30-06, 30-06Sprg., 7x57, 7x57R, 44Rem., 7x65R, 9,3x74, 9,3x62, 243 Win, 270 Win, 8x57JS, 6,5x55... aj.), dále pak výrobky s brokovnicovou nábojnicí.

 


Vzorník barev používaných kamínků Swarovski Xirius Chatons

 

 

Legislativa našich výrobků z nábojnic

Výňatek ze Zákona č. 119/2002 Sb., část druhá, druhy střeliva:

13. Znehodnocené střelivo - střelivo, na kterém byly provedeny úpravy znemožňující jeho původní funkci. Znehodnocené střelivo neobsahuje žádné aktivní náplně, jakými jsou například výmetné náplně, zápalkové, výbušné, zápalné, svítící nebo dýmotvorné slože.

15. Maketa střeliva - střelivo nebo předmět tvarově a rozměrově shodný s originální předlohou, které neobsahují žádné aktivní náplně, přičemž mohou obsahovat náplně vyrobené z inertního materiálu. Zahrnuje civilní nebo vojenské školní střelivo určené pro výuku nebo výcvik.

Naše výrobky jsou vyráběny z části vystřelených nábojnic - nejedná se tedy o znehodnocené střelivo dle čl. 13. Nábojnice upravené jako součást našich šperků jsou kontrukčně upravené tak, že nejsou rozměrově shodné s originálním nábojem - nejedná se tedy o ani o maketu dle čl.15.